Portréty a karikatury

Nabízím kresbu karikatur na libovolné společenské události jako součást zábavného programu, kdy si hosté hotový výtvor odnášejí domů na památku, zároveň ale mohu kreslit i na zakázku na základě zaslané fotografie či dle přání jako originální dárek.

  • KARIKATURY – umění karikatury jistě pobaví hosty na každé akci a odnesou si tak domů i netradiční dárek. Účelem karikatury rozhodně není zesměšnění, ale spíše podtrhnutí charakteristického rysu. O kreslení karikatur je na společenských akcích tradičně velký zájem. Obrázek vzniká několik minut a osoby, které na malování teprve čekají se zatím mohou bavit sledováním průběhu kreslení. Obvykle kreslím kolem 6 osob za hodinu, dle náročnosti a provedení detailů.
  •  PORTRÉTY – nakreslím portrét libovolného rozměru dle zaslané fotografie. Portrét tvořím nejčastěji tužkou s využitím stínování na bílý papír, obvykle v rozměru A5 až A3, ale na přání je možný i jiný formát, zkušenost mám i s formátem A1. Při vybírání fotografie pro portrét buďte prosím pečliví, obrázek musí být dostatečně ostrý, v co nejkvalitnějším rozlišení a portrétovaná osoba na něm musí být dostatečně znatelná.
  •  KRESBY A MALBY – vytvořím libovolný obraz dle zaslané předlohy či popisu. Obraz lze vytvořit tužkou, barevnými pastely či barvami na na papír či na plátno, vše záleží jen na přání. Náhled hotového obrazu zasílám e-mailem a pokud jste s výsledkem spokojeni, je možné zaslání na dobírku či osobní předání (Kutná Hora a okolí, Praha, jinde dle dohody). Dodací lhůta na zhotovení obrazu je cca 1 – 2 měsíce dle náročnosti a aktuální vytíženosti.

Orientační cena:

    • karikatury od 1.200,- Kč za hodinu
    • portréty (jedna osoba) – formát A5 od 800,- Kč; formát A4 od 1.000,- Kč; formát A3 od 1.200,- Kč
    • portréty (dvě osoby) – formát A5 od 1.200,- Kč; formát A4 od 1.600,- Kč; formát A3 od 2.000,- Kč

Ceny za portréty jsou orientační a smluvní. Rozhodující je náročnost a množství detailů, případně požadavek na provedení pozadí…

Portrétuji i zvířata, cena je shodná jako u lidí.

V případě portrétování většího počtu osob je cena dohodou. Při společném portrétu více osob najednou je možné zaslat fotografie osob jednotlivě, nemusí být vyfoceny společně.

Náhled hotového portrétu zasílám mailem pro případné doladění detailů. Pokud jste spokojeni, je možné zaslání poštou (balím pečlivě, aby nedošlo přepravou k pomačkání) nebo osobní předání (Praha, Kolín, Kutná Hora či dle dohody).

Může být požadováno zaslání zálohy předem.

Dodací lhůta je dle atuální vytíženosti cca 10 – 21 dní. Expresní dodání je možné, ale většinou je s příplatkem.